Kultūrestētisks reģionus izzinošs festivāls "Rallijs Kollis 2012”
NOLIKUMS
1. Festivāla mērķis
Aktīva dzīvesveida visai ģimenei, intereses par auto un ceļu satiksmes dalībnieku savstarpējo attiecību kultūras uzlabošanas veicināšana. Festivālam nav sporta sacensību, treniņu, rekordu uzstādīšanas vai publiska izklaides pasākuma rakstura.
2. Festivāla vieta
Festivāls notiks 2012. gada 12. maijā organizatoru noteiktā maršrutā pa vispārējās lietošanas ceļiem, kuri netiek slēgti publiskai satiksmei. Festivāla sākums plkst. 10:30 (ieteicams ierasties laikus) organizatoru norādītā veidā un vietā.
3. Festivāla vadība
Festivālu organizē un tā vadītājs ir Jānis Kollis.
4. Maršruts
Maršrutu izveido un tā konfigurāciju nosaka organizatori. Tehnisko maršruta pusi - maršruta shēmu apstiprina galvenais tiesnesis. Maršruta garums ir aptuveni 200 km. Festivāla maršruts ir pieejams publiskai satiksmei, un dalībniekiem jāievēro visas Ceļu satiksmes noteikumu (turpmāk tekstā – CSN) prasības.
5. Pieteikumi
Automašīnā esošo personu skaits tiek ierobežots ar ražotāja noteikto maksimālo pasažieru skaitu konkrētajam transportlīdzeklim. Reģistrācija ir uzskatīta par veiktu, veicot dalības "ziedojumu" atbilstīgi LR likumdošanā paredzētai kārtībai.
6. Festivāla norise.
Festivāls norisināsies Rīgas un Ogres rajonos.
7. Festivāla dalībnieki
Par katras konkrētās personas atbilstību nolikuma prasībām lemj organizatori. Atteikums dalībai festivālā nav pārsūdzams. Transportlīdzeklim jābūt aprīkotam atbilstoši visām CSN prasībām; par to pilnu atbildību uzņemas vadītājs. Transportlīdzekļa vadītājam jābūt tiesībām, kas atļauj pārvietoties CSN ietvaros un kuras jāuzrāda, reģistrējoties festivāla dienā. Aizliegts nodot transportlīdzekļa vadīšanu personām bez vadītāja tiesībām vai alkohola, narkotisko vai toksisko vielu reibumā. Organizatori var nepielaist dalībniekus pasākumam, ja rodas aizdomas par iepriekš minēto noteikumu pārkāpšanu.
8. Tehniskie noteikumi
Festivālā piedalās nepārbūvētas sērijveida transportlīdzekļi zem 3,5 pašmasas. Pie reģistrācijas festivāla dienā tiek veikta visu automašīnu vizuālā apskate. Pārbūvēti transportlīdzekļi var tikt pielaisti festivālam ar tā vadītāja lēmumu. Dalībnieku automašīnu dekoratīvais pagaidu noformējums nav uzskatāms par transportlīdzekļa pārbūvi. Organizatori nodrošina dalībniekus ar tehnisko palīdzību. Tehniskās palīdzības izsaukšanas gadījumā dalībnieki izstājas no turpmākas dalības pasākumā.
9. Veicināšanas balvas
Pēc organizatoru ieskatiem var tikt piešķirtas veicināšanas balvas dalībniekiem, kuri uzrāda atzīstamu veikumu vai citu iemeslu dēļ.
10. Atbildība
Organizatori neatbild par zaudējumiem, ko festivāla dalībnieki radījuši trešajām personām, savam autotransportam vai personīgajām mantām. Organizatoru rīkojumu un šī nolikuma pārkāpuma gadījumā dalībnieki tiek diskvalificēti un tiem ir liegta iespēja piedalīties festivāla turpmākajā gaitā.
11. Drošības pasākumi
Maršruta veikšanas laikā dalībnieku transportlīdzekļi drīkst pārvietoties ar ātrumu, ko pieļauj ceļu seguma stāvoklis un CSN prasības konkrētajā vietā, dalībniekiem jābūt piesprādzētiem ar drošības jostām atbilstoši automašīnas tehniskajai specifikācijai. Dalībniekiem jāievēro organizatoru izvirzītās drošības un citas prasības festivāla laikā. Vecāki ir atbildīgi par bērnu drošību. Nav pieļaujama festivālam nereģistrētas automašīnas sekošana reģistrētu dalībnieku transporta līdzeklim. Festivāla dalībniekiem aizliegts braukt ar automašīnām vai citiem mehāniskajiem transportlīdzekļiem ārpus vispārējās lietošanas ceļiem. Aizliegts cirst kokus vai savādākā veidā nodarīt kaitējumu videi. Ugunskuri un grili NAV atļauti.
12. Īpašie noteikumi
Organizatori patur tiesības koriģēt nolikumu, to attiecīgi skaidrojot.
Skaidrojumi:
festivāls (fr. "festival" < lat. "festum" svētki) - kultūras un mākslas sasniegumu svinīga skate, svētki. Pēc teritorijas festivālus iedala vietējas nozīmes festivālos (pilsētas, rajona festivālos), republiku, vissavienības un vispasaules festivālos. Festivāli tiek rīkoti galvenokārt periodiski; dažkārt tiem ir devīze, konkrēta tematika (mākslas virzienu, žanru, mākslinieku vai viņu grupu festivāli). Festivālus rīko valsts iestādes, organizācijas, biedrības, kapitālistiskajās valstīs arī privātpersonas. Festivāla laikā bieži notiek konkursi, sacensības, tiek piešķirtas balvas. Festivāla rakstura pasākumi tika organizēti jau Senajā Grieķijā olimpisko spēļu laikā. Pirmie festivāli notika 18. gs. Liebritānijā un Vācijā. PSRS festivālus sāka rīkot 20. gs. 30. gados, LPSR - 50. gados. Vispasaules jaunatnes un studentu festivālus (kopš 1947) organizē pēc Vispasaules demokrātiskās jaunatnes federācijas un Starptautiskās studentu savienības ierosmes.
Kollis - personvārds.
rallijs (angļu "rally" pulcēšanās) - kompleksas sacensības, kas notiek pēc noteikta kustības grafika, - sacensību dalībniekiem noteiktā laikā jāsasniedz noteikts kontroles punkts. Pazīstamākie ir autoralliji, motoralliji, veloralliji. Rallija principu izmanto arī tūrisma sacensībās. Parasti rallijs ietver arī papildu sacensības (ātruma braucienus, veiklības braucienus, granātas mešanu, tūrisma tehnikas elementus u. tml.).
-------------------------------------------------------------------------
Dalības maksa ieskaitāma Swedbank, LV81HABA0551003548759, biedrībai "Autoliste", maksājuma pamatojumā norādot ekipāžas nosaukumu, kā arī “ziedojums Rallijs Kollis 2012 organizēšanai”.
No 12. aprīļa pirmo nedēļu (līdz 18. aprīļa 23:59) dalības ziedojums ir 15 lati; nākamās divas nedēļas - par pieciem latiem vairāk; pēdējā nedēļā - vēl tiek pievienoti pieci lati.
Visi jautājumi par pasākuma reglamentu, nolikumu un citiem jautājumiem adresējami organizatoram: janis.kollis@gmail.com.
http://kollis.intelectuals.net/2012/