Jaunumi Kluba dzīve Forums Foto galerija Video Pērk un pārdod SUBARU modeļi Bieži uzdotie jautājumi

Autokross
Trofi reids
Notikumu kalendārs
Sludinājumi

Zviedrijā triumfē Hirvonens, Solbergs zaudē tiesības un trešo vietu Ieteikt draugiem.lv Ieteikt twitter.com Ieteikt Orb.lv
Pirmdiena, 14. februāris, 2011, 4rati.lv

Reitings: Komentāri [ 0 ]

Tāpat kā pirms gada, arī šoreiz Zviedrijas WRC rallijā uzvaru svinēja soms Miko Hirvonens. Otrais palika Mads Ostbergs, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Jari Mati Latvala.

Pēc divām dienām situācija kopvērtējumā bija ļoti saspringta - pirmos piecus braucējus šķīra tikai 15 sekundes. Vadībā bija Hirvonens, kuram sekoja Ostbergs un norvēģis Peters Solbergs. Šāda secība nozīmēja to, ka pirmajam rallija izšķirošajā dienā trasē būs jādodas Hirvonenam. Ņemot vērā to, kā pirms tam gāja Sebastianam Loebam un Ostbergam (abi, sākot braukt pirmie, zaudēja daudz laiku), daudzi paredzēja, ka Hirvonens varētu zaudēt savu iekrāto pārsvaru, taču tā nenotika, jo šodien ātrākie bija tie, kas brauca sākumā.

Rallija pēdējās dienas pirmo posmu ar ātrāko laiku iesāka Hirvonens, kurš par 2,6 sekundēm apsteidza Ostbergu, bet par 11 sekundēm - Solbergu. Arī nākamajos divos posmos ātrākais bija Hirvonens, kurš kopvērtējumā pārsvaru pār Ostbergu palielināja līdz 13,7 sekundēm. Tikmēr pusminūti pēc pēdējās dienas trīs posmiem Hirvonenam zaudēja Solbergs, kurš vienā posmā pieļāva kļūdu, bet nākamajā dopā salūza viņa automašīnas amortizators.

Pēc servisa parka pilotiem bija jāveic pēdējie trīs ātrumposmi. 20 posmā, braucot lielā ātrumā, sagriezās Solbergs. Līdz ar to situācija kopvērtējumā kļuva daudz interesantāka, jo trešo vietu no piektās šķīra tikai 5,1 sekundes. Priekšpēdējā posmā kļūdu jau pieļāva Ogērs, bet tikmēr ātrs bija Latvala, kurš nostiprinājās trešajā pozīcijā. Pēdējais dops bija tā saucamais "Power Stage", kurā trīs ātrākie piloti varēja nopelnīt papildus punktus (3-2-1). Vadībā atradās Ogērs, kad trasē vajadzēja doties Solbergam. Taču daudziem par pārsteigumu viņa vietā mašīnu vadīja Kriss Patersons, Solberga stūrmanis. Kā finišā noskaidrojās, tad Solbergam par ātruma pārsniegšanu (80km/h atļautā ātruma vietā norvēģis brauca 112 km/h) piektdien tika atņemtas tiesības. Viņam tika izsniegtas pagaidu tiesības, kuras derēja uz 48 stundām. Īsi pirms izšķirošā starta termiņš iztecēja, tāpēc mašīnu tālāk vadīja Patersons. Šajā posmā Patersons līderim zaudēja 51 sekundi, taču ar to bija pietiekami, lai kopvērtējumā finišētu pirms Loeba. Trīs ātrākie piloti "Power Stage" ātrumposmā bija Ogērs, Loebs un Latvala.

Līdz ar to uzvaru šajā rallijā izcīnīja Hirvonens, kuram 6,5 sekundes zaudēja Ostbergs, bet 34 sekundes no Hirvonena atpalika viņa komandas biedrs Jari Mati Latvala.

Nākamais posms no 3. - 6. martam notiks Meksikā.

Saistītie raksti
17.02.2011. Ko apsolīja Zviedrijas rallijs?
13.02.2011. Zviedrijas rallijā vadību pārņem Hirvonens, uz uzvaru pretendē piecas ekipāžas