Sludinājumi

Lēbs uzvar arī Spānijā Ieteikt draugiem.lv Ieteikt twitter.com Ieteikt Orb.lv
Pirmdiena, 25. oktobris, 2010, rallyemotions.lv

Reitings: Komentāri [ 0 ]

Nu jau septiņkārtējais pasaules čempions Sebastjens Lēbs svinējis kārtējo uzvaru, triumfējot Katalonijas rallijā, kas šogad bija atšķirīgs – ātrumposmi notika gan pa asfalta, gan grants seguma ceļiem. Sacensību vadībā Lēbs/Elena bija no pirmā līdz pēdējam ātrumposmam.

Arī Spānijas rallijā Lēbs bija nepārspējams, sasniedzot kārtējo rekordu – kopš Citroen C4 WRC ienākšanas pasaules čempionātā, tas uzvarējis pilnīgi visos asfalta rallijos, bet Citroen tika trešais pilnais goda pjedestāls šogad – Lēbam uzvara, otrie finišēja Peters Solbergs/Kriss Patersons, trešie – Dani Sordo/Djego Valjeho.

„Šajā nedēļas nogalē mums nevajadzēja veikt nekādas kalkulācijas, līdz ar to bija vieglāk braukt nekā iepriekšējos rallijos,” atzina Lēbs. „Pēdējā dienā piekoriģēju savu braukšanas ātrumu savu sekotāju laikiem, bet man tāpat kā pārējiem nācās uzmanīt riepas, lai nepārkarstu.”

Neskatoties uz to, ka Spānijas rallijs formāli skaitās asfalta posms, šogad par godu Spānijas rallija 20. jubilejai pasaules čempionātā tajā tika iekļauti arī grants ceļi un sportisti izmantoja grants riepas un mašīnas regulējumus. Otrajā un trešajā rallija dienā jau bija jābrauc tīri pa asfalta ceļiem un mašīnas tika pārregulētas.

Ārpus godalgoto trijnieka palika abas Ford ekipāžas, Jari-Mati Latvalam finišējot ceturtajā, bet Miko Hirvonenam – piektajā vietā. Tā kā Latvalas galvenais pretinieks cīņā par otro vietu sezonas kopvērtējumā Sebastjens Ožjērs avarēja, izstājās un atgriezās pēc SupeRally sistēmas un ar ievērojamu soda minūšu bagāžu, soma ceturtā vieta atnesa viņam vērtīgus punktus. Ožjērs šajā rallijā ierindojās 10. vietā un WRC kopvērtējumā apsteidz Latvalu par 11 punktiem.

Pirmos punktus pasaules rallija čempionātā Spānijā izcīnīja atraktīvais amerikānis Kens Bloks, kurš finišēja devītais.

Spānijas rallija bija ieskaites posms junioru čempionātā, un tajā uzvarēja Jerajs Lemess, bet igaunis Martins Kangurs palika sestais. Pastāvīgais JWRC dalībnieks, igaunis Karls Krūda šo ralliju izlaida un sezonas kopvērtējumā ierindojās ceturtajā vietā. Par 2010. gada pasaules junioru čempionu kļuva vācietis Ārons Burkarts, kurš Spānijā finišēja ceturtais.

Pilnu Spānijas rallija rezultātu sarakstu skatīt šeit.

Šogad WRC atlicis tikai viens posms – Lielbritānijas rallijs, kas notiks 11. – 14. novembrī.